Rychloplnící zařízení EDDY

EDDY - rychloplnící zařízení

 

NEZTRÁCEJTE ČAS PŘI PLNĚNÍ POSTŘIKOVAČE

Zařízení pro přípravu/rozmíchání chemikálií a plnění postřikovačů od firmy AKP s.r.o. s názvem „EDDY“ reaguje na zvyšující se požadavky na bezpečnost obsluhy při používání přípravků a ochranu životního prostředí a zrychluje proces plnění postřikovače.

 

PŘIMÍCHÁNÍ

 

ROZMÍCHÁNÍ

 

PLNĚNÍ

 

■ zkrácení času plnění 5000 litrů do 10 minut
■ snadná a rychlá příprava tankmixu (jíchy včetně rozpouštění hnojiv (tato příprava úplně nebo z větší části v čase, kdy postřikovač aplikuje)
■ použití pro kapaliny, prášky, granuláty
■ dokonalý výplach bez rizik kontaminace
■ použití jako příslušenství k cisterně (plošina za cisternou) a nebo samostatně

 

■ pohon 13 HP benzinový motor namísto 200 HP motoru traktoru či samochodu
■ snadnější a bezpečnější manipulace s přípravky pro obsluhu
■ šetří Váš čas a peníze
■ zvyšuje výrazně denní výkon postřikovací soupravy (postřikovač - cisterna)

 

Zařízení pro přípravu/rozmíchání chemikálií a plnění postřikovačů od firmy AKP s.r.o. s názvem „EDDY“ reaguje na zvyšující se požadavky na bezpečnost obsluhy při používání přípravků a ochranu životního prostředí a zrychluje proces plnění postřikovače.

Zařízení je vybaveno čerpadlem HYPRO o výkonu až 1660 l/min při maximálním tlaku až 4 bary. Čerpadlo je poháněno spalovacím motorem o výkonu 13HP. Variantně je možnost pohonu hydraulického. Pomocí „EDDYho“ lze nádrž postřikovače plnit čistou vodou přímo z cisterny nebo plnit nádrž postřikovače přes jeho míchací nádrž. Lze využít možnost postupného přisávání připraveného roztoku přípravků nebo i jiných chemikálií do nádrže postřikovače. Objem míchací nádrže pro přípravu/rozmíchání chemikálií činí 275 litrů.

Postupným přisáváním roztoku je zajištěno rovnoměrné rozptýlení chemikálií v celém objemu nádrže již v době jejího plnění. Nádrž pro rozmíchání chemikálií je napojena na systém míchacích trysek, které důkladně promíchají všechny vpravené chemikálie. V plnicím otvoru této nádrže je umístěna nerezová nožová hlava/konstrukce s hrotem, která zajišťuje proříznutí plastového pytle - pokud je přidáváno/rozmícháváno hnojivo, nebo proříznutí ochranné folie v hrdle kanystru s přípravkem. Na tuto konstrukci je připojena vyplachovací tryska, kterou jsou prázdné obaly od přípravků po jejich vyprázdnění vyplachovány. Obsluha cisterny tedy v době, kdy postřikovač aplikuje postřik, připraví další požadovaný roztok pro následující náplň nádrže postřikovače. Zkracuje se tím čas, kdy postřikovač čeká na naplnění vodou a rozmíchání přípravků a případně dalších látek, které se obvykle přidávají do postřikové kapaliny (hnojiva, pomocné prostředky atp.).

Obsluha postřikovače nemusí ani opouštět kabinu postřikovače, nebo jen na krátkou dobu nezbytnou pro případnou kontrolu postřikovače. Ano, plnění nádrže postřikovače pomocí zařízení EDDY je tak rychlé. Obsluha samojízdné-ho postřikovače MAF, který v AGRO Jesenice u Prahy provozují potvrdila, že naplnění 4000 litrové nádrže včetně chemikálií je otázkou cca 7 minut. V porovnání s plněním, kdy je cisterna napojena na pohon od traktoru to představuje zkrácení o cca 15–20 minut. To je významná úspora času, za který lze ošetřit postřikovačem se záběrem 24 metrů více jak 10 ha porostu. Jako další výhodu je třeba připomenout úsporu PHM traktoru, který při použití zařízení EDDY nemusí být nastartován. Zde můžeme hovořit o úspoře až několika litrů nafty na jedno plnění nádrže postřikovače.

Informace a prodej

Máte zájem nebo se jen chcete na něco zeptat?