O nás

O společnosti AKP

Společnost AKP spol. s r.o. se sídlem v Brně vznikla v roce 1991. AKP se specializuje na prodej a servis postřikovacích zařízení pro aplikaci tekutých přípravků. Jedná se zejména o postřikovače, rosiče, postřiková ramena, čerpadla, trysky, další aplikační techniku a příslušné komponenty. Dále se zabývá modernizací starších typů postřikovačů, výrobou nových strojů, montáží elektroniky testováním apod.


Cíle společnosti AKP

 • poskytovat moderní aplikační techniku pro průmysl a zemědělství,
 • být spolehlivý partner zákazníků,
 • pomáhat snížit negativní dopad chemické ochrany na životní prostředí,
 • snižovat energetickou náročnost jak vlastní výroby, tak i vyráběných strojů a zařízení

Portfolio činností společnosti AKP

 • Aplikační technika pro průmysl, zemědělství, lesnictví, zahradnictví a další odvětví
 • Výroba, modernizace a opravy postřikovací techniky
 • Samojízdné, tažené, nesené, zádové a ruční postřikovače
 • Rosiče a postřikovače pro vinaře a sadaře
 • Náhradní díly (čerpadla, ventily, průmyslové trysky, filtry)
 • Elektronika pro zemědělství (GPS, automatické vypínání trysek)
 • Testování postřikovačů
 • Poradenství, servis, služby

Certifikáty a partnerství

Společnost AKP, spol. s r. o. získala v roce 2006 certifikát dle normy ISO 9001:2000. Je partnerem společností ARAG, Annovi Reverberi, Hypro, Albuz, Grim, Greenpon, Projet

Naše hodnoty

 • Kvalita
 • Spolehlivost
 • Sponzorství
 • Odbornost

Nabízíme komplexní služby v oblasti postřikové techniky od dodávky náhradních dílů pro různé typy i značky postřikovačů, až po servis a testovaní postřikovačů.


Historie firmy AKP

Firma AKP vznikla v roce 1991 u příležitosti otevření konsignačního skladu firmy LURMARK, anglického výrobce a prodejce komponentů pro postřikovače, v Brně. Z tohoto skladu se uskutečňoval fyzický i zásilkový prodej trysek, filtrů, čerpadel a jiných náhradních dílů pro postřikovače a postřikovou techniku.

První zlom nastal v roce 1995 a 1996. Na požadavky zákazníků firma odpovídala zvýšenou nabídkou služeb a začala provozovat servis a přestavby postřikovačů. V roce 1998 byla vyvinuta a vyrobena vlastní elektronická testační stanice a od roku 1999 provádí AKP pravidelné testování postřikovačů. S narůstajícími požadavky zákazníků na nové postřikovače byl vyroben první nesený postřikovač, ve stejném roce i první tažený postřikovač. Ooba na základě vlastního vývoje. Současně se rozšiřuje sortiment dílů na postřikovače a firma AKP se stala výhradním dovozcem (pro ČR a SR) světových výrobců komponentů pro postřikovače ARAG – ventily, filtry, plastové fitinky, držáky, elektronika pro zemědělství, Annovi Reverberi – čerpadla pro kapaliny, Albuz – keramické trysky.

Od roku 2002 AKP spolupracuje s italskou společností MAZZOTTI – světovým dodavatelem zemědělské a průmyslové techniky. Na podvozky Mazzotti se montuje postřiková část včetně ramen v dílnách AKP, a tím vzniká cenově příznivý samojízdný postřikovač AKP-Mazzotti. V roce 2002 také začíná vývoj kompozitových ramen a v roce 2003 testování prototypu ramen na samojízdném postřikovači. Práce na vývoji nových produktů a inovace stávajících stále pokračuje. V roce 2005 jsme vyvinuli II. generaci karbonových ramen a spustili jejich seriovou výrobu.
V roce 2006 AKP získává certifikát kvality ISO 9001:2001.
Rok 2008 je ve znamení III. generace karbonových ramen a ultrazvukového automatického náklonu ramen. Firma AKP dodáva produkty vysoké kvality v tuzemsku i zahraničí a spolupracuje s významnými světovými společnostmi.
Na rok 2009 jsme připravili karbonová ramena s podporou vzduchu. Rok 2010 je ve znamení ultralehkých ramen o malých záběrech, určených především pro nesené postřikovače.
S rokem 2012 nastupují 'revoluční' samojízdné postřikovače MAF, které si získávají oblibu zákazníků a rychle se rozšiřují do celé republiky. Navyšuje se kapacita výroby a personální obsazení ve firmě.
V roce 2014 se pokračuje s výrobou inovovaných postřikovačů MAF a vzniká projekt výroby nových ramen s moderním zavěšením na jednom čepu. Ty se v roce 2015 úspěšně začnou dodávat firmě Mazzotti, která je následně na postřikovačích MAF vyváží do celého světa. Posílen a rozšířen je také servis. Další vizí je výstavba nové výrobně-servisní haly. Tato vize se v roce 2016 zrealizuje a výroba se na začátku prázdnin stěhuje do nových prostor. Tím je navýšena kapacita výroby a zlepšeno pracovní prostředí.

V roce 2017 se rapidně navyšuje poptávka po našich službách a samojízdných postřikovačích a současně se rozrůstá tým zaměstnanců AKP. V roce 2018 AKP vyrábí nový tažený postřikovač AKP JUMBO, určený pro velké výměry. V roce 2019 je rozšířena spolupráce s firmou Projet a tímto partnerstvím se výrazně rozšiřuje nabídka nesených postřikovačů.

Rok 2021 je ve znamení změny nejen vizuálního stylu firmy a nastavení strategie dalšího směřování společnosti, ale zejména milníkem, kdy oslaví 30 let působení ve světě moderní aplikační techniky.

Informace a prodej

Máte zájem nebo se jen chcete na něco zeptat?