Napsali o nás

Pravidelně publikujeme články v předních českých a zahraničních médiích. Zde jsou některé z nich:

 

Nové samojízdné postřikovače Grim na Českém a Slovenském trhu

V průběhu roku 2023 jsme ukončili spolupráci s firmou Mazzotti, která přešla plně pod křídla mateřské firmy John Deere, a tím se změnila i obchodní strategie. Novinkou v našem sortimentu, která bude plnohodnotnou náhradou, jsou postřikovače Grim, nabízející mnoho konfigurací výbavy, kvalitu zpracování, průběžné inovace a také komfortní obsluhu.

 

Spolupráce se vyplatí


Společnost AKP spol. s r. o. působí na českém trhu více než třicet let a jak mnozí zemědělci vědí, specializuje se na prodej a servis postřikovacích zařízení,
ať už se jedná o postřikovače, rosiče, postřiková ramena, trysky aj.

Firma AKP dlouhodobě spolupracuje
se slovenským výrobcem
profesionální postřikovací
techniky a drenážních čističů,
společností Greenpon s. r. o., která
se může pyšnit také výrobou
kvalitních postřikovacích ramen.

Rosiče Projet pro sadaře i vinaře

Ošetření vinic a sadů si bez kvalitního rosiče
nikdo nedovede dnes představit a používání
těchto strojů je zcela běžné. Firma AKP dodává
zákazníkům již řadu let tažené rosiče ať už typu
TRS (sadařské provedení) nebo TRV (vinařské
provedení) o různých objemů nádrží

Moderní technologie v postřikovačích AKP.

 

Rozsah rozvíjející se technologie v oblasti aplikace chemických látek, se svou pestrostí může leckomu zdát až matoucí. Firmy se předhánějí s různými více či méně ověřenými inovacemi. Několik časem ověřených technologií, které stále ještě nejsou běžnou součástí aplikačních zařízení, si zaslouží naši pozornost.

Výběr trysky rozhoduje o ekonomice, ekoligii a efektivitě aplikace. Jak se v tom všem vyznat?

 

 

Společnost AKP se zabývá postřikovači více než 30 let.
Za tu dobu jsme se setkali s nejrůznějšími názory na výběr vhodných trysek
pro aplikaci přípravků na ochranu rostlin
a upřímně řečeno, některé byly dost neobvyklé.

Rosiče Projet, pro sadaře i vinaře.

Ošetření vinic a sadů si bez kvalitního rosiče nikdo nedovede dnes představit a používání těchto strojů je zcela běžné. Firma AKP dodává zákazníkům již řadu let tažené rosiče ať už typu TRS (sadařské provedení) nebo TRV (vinařské provedení) o různých objemů nádrží.

Moderní technologie v postřikovačích AKP.

Rozsah rozvíjející se technologie v oblasti aplikace chemických látek, se svou pestrostí může leckomu zdát až matoucí. Firmy se předhánějí s různými více či méně ověřenými inovacemi. Několik časem ověřených technologií, které stále ještě nejsou běžnou součástí aplikačních zařízení, si zaslouží naši pozornost.

Rosič od AKP již tři sezony chrání úrodu ve vinařství Vít Sedláček.

Když si Vít Sedláček z rodinného vinařství v obci Vrbice na Břeclavsku vybíral nový rosič do svých dvou hektarů vinic, měl poměrně jasno. Chtěl menší, kompaktní rosič, který bude spolehlivý, jednoduchý a úsporný. Již tři roky je spokojeným uživatelem rosiče AKP TRV od brněnské společnosti AKP spol. s r.o.

Rok plný novinek a průlomových řešení.

Letošní rok, který se pomalu blíží svému konci, byl pro nás plný novinek přicházejících na trh. Některé z nich byly důsledkem stále se rozvíjejícího vlivu mateřské fi rmy John&Deere na stroje Mazzotti a některé byly pouhým očekávaným završením dlouhodobějšího předchozího vývoje.

AKP Brno představuje: MAF C4 - unikátní podvozek pro postřikovač Mazzotti.

Domácí výrobce postřikovačů a rosičů, společnost AKP spol.s r.o. z Brna je významnou firmou, působící na trhu s aplikační a postřikovou technikou. Je předním výrobcem postřikovačů a rosičů a také jediným výrobcem karbonových ramen pro postřikovače na světě. Dnes si představíme novinku MAF C 4 – unikátní podvozek pro postřikovače MAZZOTTI.

Elektrické nůžky pro vinaře a sadaře

Společnost AKP spol. s r.o. se sídlem v Brně a historií od roku 1991 je známá především jako výrobce a servisní firma v oboru postřikovačů, karbonových ramen, čerpadel, aplikačních technologií apod. Nově rozšířila svou nabídku také o kvalitní eklektické nůžky pro vinohradníky a sadaře.

Tradiční postřikovače AKP Mazzoti

AKP spol. s r. o. Již 27 let jsme spolehlivý partner našich zemědělců v oblasti postřikové techniky. Nosným programem naší společnosti je výroba a prodej postřikovačů na straně jedné, na straně druhé všem dostupné náhradní díly a rychlý servis. Zvláštní místo zaujímá přestavba řízení dávky u starších postřikovačů všech značek na nejmodřejší elektroniku, která výrazně uspoří množství aplikovaného přípravku. Těší nás, že tímto přispíváme ke snižování chemického zatížení zemědělské výroby a životního prostředí.

Mazzotti slaví 70 let a dále inovuje.

V listopadu loňského roku se v Italské Boloni konala významná výstava strojů pro zemědělství EIMA. Pro společnost Mazzotti byla tato akce ale ještě mnohem důležitější. Rok 2018 byl rokem sedmdesátiletého výročí založení společnosti Mazzotti. Za tuto dobu se podařilo z fi rmy přestavující vojenské vybavení na užitečnější stroje, vybudovat významného producenta nejen postřikové techniky.

Řízený postřik šetří čas i náklady

Žijeme v době, kdy se zmenšují plochy orné půdy, přitom však stále vzrůstá tlak na výnosnost každého hektaru. I přesto, že máme poměrně přesné informace od meteorologů o vývoji počasí v nejbližších dnech, to známé rčení „poručíme větru, dešti“ se stále nějak nedaří splnit. Naopak, se vzrůstajícím ekologickým povědomím spotřebitelů stoupá tlak veřejnosti na takový způsob pěstování plodin, který je co nejvíce bezpečný jak pro zemi, tak i pro konečného spotřebitele.

Nový rosič AKP 24V pro malovinaře nepotřebuje kardan.

Brněnská společnost AKP spol. s r.o. představila svým zákazníkům z řad vinařů a sadařů žhavou novinku. Tažený rosič kompletně poháněný akumulátorem 24V, který nepotřebuje kardan a není tak závislý na tažném prostředku. Premiéra pro veřejnost se uskutečnila na akci „Aktiv k ochraně révy vinné“ dne 26. srpna ve vinicích Šlechtitelské stanice Vinselekt Michlovský v Perné.

Tažený postřikovač Jumbo. Novinka českého výrobce se zabydlela na Vysočině.

Zajeli jsme se podívat do obce Nížkov ležící v okrese Žďár nad Sázavou v kraji Vysočina. Tam sídlí Zemědělské družstvo Nížkov, které bylo založeno v roce 1993. V zemědělském družstvu provozují rostlinnou a živočišnou výrobu. Letos došlo k obměně starého postřikovače za nový. Volba padla na tažený postřikovač od české společnosti AKP spol. s r.o.

Samochody, které opravdu šlapou!

Společnost AKP, spol. s r.o. se sídlem v Brně patří již od roku 1991 k významným a tradičním domácím výrobcům aplikační techniky, jako jsou především postřikovače a rosiče, karbonová ramena, čerpadla, trysky a další aplikační technika. Nejvýznamnějším segmentem v obchodním portfoliu firmy jsou samojízdné postřikovače Mazzotti.

Nové modely rosičů jsou z Brna.

Společnost AKP spol. s r. o. z Brna představila odborné veřejnosti v listopadu loňského roku dva nové modely rosičů. V sadech ve Starém Lískovci byl poprvé předveden model AKP TRS 1500 – vhodný do sadů, a jeho protějšek – model AKP. TRV 1000 určený především do vinic. Oba stroje si vedly při ukázkách velmi dobře. Na modelu TRS 1500 společnost AKP také otestovala nízkoúletové trysky Albuz TVI.

Společnost AKP představila vlastní rosiče do vinic a sadů.

Pondělí 3. listopadu 2014 se zapíše do historie brněnské firmy AKP spol. s r.o. jako den, kdy poprvé veřejně představila nové rosiče do vinic a sadů. Jsou výkonnější, jednodušší po stránce obsluhy a údržby a levnější než dosud dodávané stroje italské výroby. A hlavně se montují v Brně, takže firma může pružně reagovat na poptávku svých zákazníků.

Kratší prostoje pro větší výkony

Velké zemědělské firmy a podniky služeb potřebují dosahovat při agrotechnických operacích vysokých denních výkonů. To vyžaduje techniku nejen s velkými pracovními záběr y, nádržemi a silnými motor y, ale také kvalitní obsluhu těchto strojů a v neposlední řadě také perfektní organizaci práce. U aplikační techniky to znamená souhru řidiče a pomocníka při plnění postřikovače, neboť r ychle zvládnuté plnění šetří čas a zvyšuje denní výkony postřikovače. A právě tento problém pomáhá řešit r ychloplnicí zařízení EDDY

AKP EDDY, Zařízení pro rychlé a bezpečné plnění postřikovače.

Zvýšení bezpečnosti obsluhy při manipulaci s přípravky na ochranu rostlin (dále jen „přípravky“) a snižování rizik a dopadů na životní prostředí při aplikaci přípravků. To jsou dva z aspektů, které jsou v poslední době středem zájmu institucí, řešících problematiku správného a bezpečného používání přípravků s co nejmenšími dopady na zdraví lidí, zvířat a zejména na životní prostředí.

Kvalitní postřikovače

Společnost AKP spol. s r. o. je významnou firmou působící na trhu s aplikační a postřikovou technikou. Již přes 20 let nabízí profesionální postřikovače nejen pro odborníky, ale i běžné uživatele. Dopřejte si kvalitní výrobky, které vám budou dlouho a dobře sloužit.

Od jara pracuje s novým pomocníkem

Důvodů, proč si pořídit samojízdný postřikovač, existuje celá řada. Každý budoucí uživatel přitom bude mít jiné požadavky. Jiný pohled na samojízdnou techniku bude mít soukromý zemědělec, jiný velký zemědělský podnik a jiný provozovatel služeb. Posledně jmenovaný bude nejnáročnějším uživatelem i kritikem.

Nový samojízdný postřikovač na českých polích.

Společnost AKP představila na konci minulého roku novinku - samojízdný postřikovač AKP - Mazzotti s typovým označením MAF a nádržemi o objemu 4000 a 5000 litrů. O MAF je od uvedení na trh velký zájem. Šest těchto strojů již křižuje česká pole a další se právě připravují pro zákazníky. Jaký je MAF a jaké jsou první dojmy zákazníků?

Jsou spokojeni s jednou značkou.

V Hodkovicích na okraji Prahy sídlí společnost Agro Jesenice u Prahy, a. s., jeden z významných zemědělských podniků Středočeského kraje. Dosažení velmi dobrých hospodářských výsledků podniku vyžaduje kvalitní řídicí a koncepční práci, schopné zaměstnance a v neposlední řadě také špičkovou techniku.

Nový samojízdný postřikovač na českém trhu.

Společnost AKP představuje novinku samojízdný postřikovač AKP Mazzotti, s typovým označením MAF a nádržemi o objemu 4000 a 5000 litrů. MAF je výsledkem více než dvouletého výzkumu a vývoje a navazuje na více než šedesátileté zkušenosti firmy.

První pracuje na Mělnicku.

Soukromý zemědělec ing. Martin Nedbal hospodaří nedaleko Veltrus na rodinném statku s 600 set hektary zemědělské půdy. Pěstuje na poměrně významné ploše řepku, a tak když mu starý tažený postřikovač přestal vyhovovat, rozhodl se pořídit si postřikovač nový, samojízdný.

Karbonová ramena v zemědělství.

Karbonová ramena postřikovačů jsou českým unikátem. Zrodila se již před více než deseti lety ve společnosti AKP, která je nyní s úspěchem vyrábí a prodává nejen v České republice, ale i mnoha dalších zemích. Ramena od svého vzniku prošla značným vývojem a zdokonalováním. Nyní jsou výhodnou alternativou k ocelovým a slitinovým ramenům.

Postřiková ramena, která šetří peníze.

Ocelo-karbonová ramena (OC-C) pro postřikovače jsou originální český výrobek a ve světě jedinečný. Vznikla inovací celokarbonových ramen (označení CBS, CBM, CBL) při využití znalostí kompozitních materiálů osvědčených v praxi za posledních šest let.

Informace a prodej

Máte zájem nebo se jen chcete na něco zeptat?